FIZJOTERAPIA

——————————————————————————-

Kinesiotaping

Kinesiotaping – metoda terapeutyczna polegająca na aplikowaniu w określony sposób specjalnych plastrów na konkretne fragmenty ciała. Zastosowanie jest szerokie: począwszy od problemów ortopedycznych, korekcję postawy, medycynę sportową (kontuzje, przeciążenia), po obrzęki limfatyczne lub stany pooperacyjne. Działa przeciwbólowo, usprawnia funkcjonowanie i polepsza regenerację w procesach samoleczenia. Wpływa bezpośrednio na skórę, mięśnie i stawy. Reguluje napięcie mięśniowe i powięziowe. Poprawia propriocepcję. Stosuje się także jako zabieg wspomagający leczenie zaburzeń m.in neurologicznych, pediatrycznych.

——————————————————————————-

Korekcja wad postawy

Siedzący tryb życia, praca zawodowa przy komputerze i niewystarczająca ilość ruchu w ciągu dnia to główne przyczyny powstawania wad postawy i dolegliwości jakie temu towarzyszą u osób dorosłych. Bez właściwej aktywności fizycznej w codziennym wyścigu za obowiązkami czy w ciągłym stresie, mięśnie posturalne, grzbietu, brzucha oraz nóg słabną i dochodzi do dysfunkcji postawy ciała. U dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powodem powstawania wad postawy oprócz braku ruchu, odpowiednich nawyków utrzymywania poprawnej pozycji stania i siedzenia znaczenie może mieć także zbyt szybki wzrost.

Terapia jest zawsze prowadzona w sposób indywidualny, a ćwiczenia korekcyjne dopasowane do wieku i potrzeb pacjenta. Cel terapii to wyrobienie prawidłowych nawyków postawy, korekcja istniejących wad, wzmocnienie mięśni posturalnych, grzbietu, brzucha, zwiększenie ogólnej sprawności organizmu i możliwości ruchowych. Do najczęstszych wad postawy zalicza się:

– skrzywienie boczne kręgosłupa (skolioza)

– plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe

– klatka piersiowa kurza, lejkowata (szewska)

– kolana koślawe, szpotawe

– płaskostopie

——————————————————————————-